fbpx

Różne techniki
masażu


relax
rozluźnienie
lek na ból

Dla zdrowia

Jednym ze sposobów poprawy stanu naszego zdrowia jest MASAŻ. Dzięki różnorodności technik działa dobroczynnie na nasze ciało i umysł. Masaż jest bezinwazyjną formą terapii leczniczych. Oddziałuje poprzez mechanizmy nerwowe i hormonalne na cały organizm. Przynosi ogromne korzyści, przy napiętych mięśniach rozluźnia i koi zmęczenie, przy ograniczonej ruchomości zwiększa zakres, ale przede wszystkim zwalcza BÓL.

Rodzaje masażu

Masaż leczniczy
Zalecany przy bólach kręgosłupa (takich jak np. sztywność karku, bóle spowodowane skrzywieniem kręgosłupa), w schorzeniach ortopedycznych (rwa kulszowa), po przebytych urazach i kontuzjach.
Masaż relaksacyjny
Delikatniejszy od standardowego masażu klasycznego, ma równie głębokie oddziaływanie. Działa holistycznie – zmniejsza napięcie mięśniowe, pielęgnuje i odżywia skórę, przywraca harmonię organizmu, poprawiając funkcjonowanie narządów, minimalizuje negatywny wpływ stresu. Polecany profilaktycznie wszystkim dbającym o zdrowie i spragnionym głębokiego wypoczynku.
Masaż aromaterapeutyczny
Jedna z form aromaterapii, wykorzystująca olejki eteryczne. Wchłaniane przez organizm podczas zabiegu działają leczniczo oraz relaksacyjnie. Przyjemność z masażu zostaje wzbogacona o zapach użytej do zabiegu mieszanki olejków eterycznych. Idealny zarówno dla znerwicowanych, jak i przy apatii.
Masaż czekoladowy
Jest to zabieg, który ma wpływ zarówno na ciało jak i na duszę. Obfituje w żelazo, magnez, cynk, wapń i kofeinę. Ma działanie pobudzające krążenie krwi w skórze. Wzmaga także diurezę, zmniejszając obrzęki i przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej. Seria masaży gorącą czekoladą wskazana jest osobom odchudzającym się, ale także przemęczonym i zestresowanym. Ziarno kakaowca pobudza produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia. Głównym celem zabiegu jest odżywienie i nawilżenie skóry. dodatkowym efektem jest pozytywny wpływ na psychikę.
Masaż Masłem KARITE/SHEA
Masło Shea nazywane jest afrykańskim złotem dla skóry. Jest to olej roślinny pozyskiwany z drzew masłosza – zwanych drzewami życia, które rosną na sawannach Zachodniej i Centralnej Afryki.Nieprzetworzone masło to ma konsystencję pasty o białej barwie i ledwo wyczuwalnym zapachu. Obecne w nim kwasy tłuszczowe (oleinowy, stearynowy, palmitynowy i linolenowy) są niemal identyczne z kwasami tłuszczowymi znajdującymi się w warstwie rogowej naskórka. Dlatego masło Shea jest tak doskonale tolerowane i wchłaniane przez skórę oraz pomaga jej w regeneracji i odnowie. Masło Shea jest szczególnie zalecane kobietom w ciąży, gdyż skutecznie przeciwdziała powstawaniu rozstępów.Działanie masażu:
 • pełne nawilżenie i uelastycznienie skóry
 • dostarczanie witamin E i A - skóra staje się gładka, nawilżona i natłuszczona
 • dostarczanie witaminy F - wspomaga rozluźnianie mięśni
 • regeneracja skóry
 • odżywienie po promieniowaniu słonecznym
 • chroni skórę przed wysuszaniem
 • powoduje pogrubienie skóry poprzez magazynowanie wody w skórze
 • szczególnie korzystny dla spierzchniętej, wysuszonej, pękającej skóry
Masaż gorącymi kamieniami
Masaż wskazany jest dla każdego, kto potrzebuje wyciszenia, głębokiego relaksu i odprężenia. Działanie relaksacyjne masażu oparte jest przede wszystkim o dotyk i ciepło. Poza tym ciepło i zimno wykazują dodatkowe działania: pobudzanie krążenia, niwelowanie napięć mięśniowych i emocjonalnych, działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, poprawa odżywienia i dotlenienia skóry, zwiększenie głębokości oddechu.
Masaż stemplami
Masaż stemplami ziołowymi ma swe źródła w Tajlandii. Zgodnie z tajską tradycją mieszanka leczniczych ziół jest zawijana w bawełniany materiał, następnie podgrzewana i aplikowana na ciało poprzez masaż. Terapia stemplami jest używana w Tajlandii już od ponad 400 lat. Masaż stemplami uśmierza ból, napięcie mięśni, usuwa toksyny i pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej. Intensywnie wydzielający się zapach oraz ciepło ze stempla sprawia, że ciało i umysł są zrelaksowane.
Masaż dla kobiet w ciąży
Charakteryzuje się użyciem wyłącznie delikatnych technik, ale także specyficznymi pozycjami ułożenia. Zabieg można wykonać w pozycji leżenia bokiem, tyłem lub w siadzie. Nie stosuje się pozycji leżenia przodem. Pozycja musi być wygodna oraz bezpieczna dla kobiety poddanej zabiegowi. Parametry dotyczące czasu trwania i rozległości masażu zależą od upodobań klientki.
Masaż odchudzający brzucha
Ma na celu rozluźnienie i poprawienie funkcjonowania narządów wewnętrznych jamy brzusznej. Masaż brzucha zalecany jest przy zaparciach, bólach menstruacyjnych z użyciem olejków rozkurczających. Również w celu ujędrnienia powłok brzusznych, przy zastosowaniu odpowiednich technik masażu i kosmetyków. Masaż taki poprawi funkcjonowanie systemu trawiennego.
Z czym możemy Ci pomóc?
 • zespoły bólowe kręgosłupa,
 • przewlekłe zapalenia stawów, mięśni, ścięgien,
 • stany po złamaniach kości, stany pourazowe (po zdjęciu opatrunku gipsowego),
 • choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe, stłuczenia, skręcenia,
 • stany pooperacyjne, blizny,
 • zespół bólowy ścięgna Achillesa,
 • wady wrodzone oraz zaburzenia rozwoju narządu ruchu,
 • wady postawy i stany wywołane przeciążeniem mięśni oraz stawów,
 • choroby przemiany materii,
 • choroby reumatoidalne stawów,
 • nerwobóle,
 • porażenia i niedowłady, kręcz szyi,
 • nadwaga.