Masaż - Gdańsk


masaż twarzy
masaż na ból kręgosłupa
masaż rozluźniający napięte mięśnie
masaż relaksacyjny

Różne techniki masażu dla zdrowia i urody

Jednym ze sposobów poprawy stanu naszego zdrowia jest MASAŻ. Dzięki różnorodności technik działa dobroczynnie na nasze ciało i umysł. Masaż jest bezinwazyjną formą terapii leczniczych. Oddziałuje poprzez mechanizmy nerwowe i hormonalne na cały organizm. Przynosi ogromne korzyści, przy napiętych mięśniach rozluźnia i koi zmęczenie, przy ograniczonej ruchomości zwiększa zakres, ale przede wszystkim zwalcza BÓL.

Rodzaje masażu

Masaż Twarzy Kobido
Zapraszamy do skorzystania z japońskiego masażu twarzy Amma techniki Kobido, w którym rytuał masażu działa relaksacyjnie a przy tym liftingująco na skórę.W języku japońskim masaż twarzy oznacza drogę do naturalnego piękna jego korzenie sięgają XIV wieku.Piękno jest oznaką zdrowia, według tradycji starożytnej Japonii powstaje w sposób naturalny i żeby je utrzymać musimy zadbać o równowagę trzech filarów zdrowia fizycznego psychicznego i duchowego. Celem japońskiego masażu twarzy jest pomoc w utrzymaniu harmonii i naturalnego piękna. Masaż Kobido zmniejsza napięcie, poprawia krążenie, odmładza organizm oraz pozwala osiągnąć głęboki relaks. Japoński masaż twarzy jest sposobem aby uspokoić ciało i wyciszyć podrażniony układ nerwowy to głęboka terapia która normalizuje funkcje na całego organizmu w rezultacie otrzymujemy ciało zdrowe i mocne.
Masaż leczniczy
Zalecany przy bólach kręgosłupa (takich jak np. sztywność karku, bóle spowodowane skrzywieniem kręgosłupa), w schorzeniach ortopedycznych (rwa kulszowa), po przebytych urazach i kontuzjach.
Masaż relaksacyjny
Delikatniejszy od standardowego masażu klasycznego, ma równie głębokie oddziaływanie. Działa holistycznie – zmniejsza napięcie mięśniowe, pielęgnuje i odżywia skórę, przywraca harmonię organizmu, poprawiając funkcjonowanie narządów, minimalizuje negatywny wpływ stresu. Polecany profilaktycznie wszystkim dbającym o zdrowie i spragnionym głębokiego wypoczynku.
Masaż aromaterapeutyczny
Jedna z form aromaterapii, wykorzystująca olejki eteryczne. Wchłaniane przez organizm podczas zabiegu działają leczniczo oraz relaksacyjnie. Przyjemność z masażu zostaje wzbogacona o zapach użytej do zabiegu mieszanki olejków eterycznych. Idealny zarówno dla znerwicowanych, jak i przy apatii.
Masaż czekoladowy
Jest to zabieg, który ma wpływ zarówno na ciało jak i na duszę. Obfituje w żelazo, magnez, cynk, wapń i kofeinę. Ma działanie pobudzające krążenie krwi w skórze. Wzmaga także diurezę, zmniejszając obrzęki i przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej. Seria masaży gorącą czekoladą wskazana jest osobom odchudzającym się, ale także przemęczonym i zestresowanym. Ziarno kakaowca pobudza produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia. Głównym celem zabiegu jest odżywienie i nawilżenie skóry. dodatkowym efektem jest pozytywny wpływ na psychikę.
Masaż stemplami
Masaż stemplami ziołowymi ma swe źródła w Tajlandii. Zgodnie z tajską tradycją mieszanka leczniczych ziół jest zawijana w bawełniany materiał, następnie podgrzewana i aplikowana na ciało poprzez masaż. Terapia stemplami jest używana w Tajlandii już od ponad 400 lat. Masaż stemplami uśmierza ból, napięcie mięśni, usuwa toksyny i pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej. Intensywnie wydzielający się zapach oraz ciepło ze stempla sprawia, że ciało i umysł są zrelaksowane.
Masaż dla kobiet w ciąży
Charakteryzuje się użyciem wyłącznie delikatnych technik, ale także specyficznymi pozycjami ułożenia. Zabieg można wykonać w pozycji leżenia bokiem, tyłem lub w siadzie. Nie stosuje się pozycji leżenia przodem. Pozycja musi być wygodna oraz bezpieczna dla kobiety poddanej zabiegowi. Parametry dotyczące czasu trwania i rozległości masażu zależą od upodobań klientki.
Masaż odchudzający brzucha
Ma na celu rozluźnienie i poprawienie funkcjonowania narządów wewnętrznych jamy brzusznej. Masaż brzucha zalecany jest przy zaparciach, bólach menstruacyjnych z użyciem olejków rozkurczających. Również w celu ujędrnienia powłok brzusznych, przy zastosowaniu odpowiednich technik masażu i kosmetyków. Masaż taki poprawi funkcjonowanie systemu trawiennego.
Masaż Bursztynowy -
Bursztyn już od pradziejów był bardzo popularnym środkiem leczniczym. W magiczną i leczniczą moc bursztynu wierzono od najdawniejszych czasów. Tajemnicze i niewytłumaczalne właściwości bursztynu. Jantarem, bo tak najczęściej nazywano owy cudowny kamień, leczono reumatyzm, choroby oczu i gardła, a nawet bezpłodność. Kawałek nieoszlifowanego bursztynu przyłożony w okolice splotu słonecznego stabilizuje pracę serca, układu krążenia i śledziony. Specjaliści od medycyny naturalnej zalecają, by przy sercowych dolegliwościach włożyć kawałeczki bursztynu do kieszeni koszuli. Przy zaburzeniach pracy tarczycy można nosić bursztyn na szyi (podobnie przy astmie, bronchicie, zapaleniu migdałków, czy bólach zębów).Wiara w dobroczynne działanie bursztynu, poparta wynikami badań naukowych, okazała się uzasadniona. Odkryto, że kwas bursztynowy działa jak biostymulator – pobudza system nerwowy, reguluje pracę nerek i jelit, jest środkiem przeciwzapalnym i antytoksycznym. Na bazie tego składnika wyrabia się maści i kremy na dolegliwości reumatyczne, astmatyczne, owrzodzenia i podrażnienia skóry oraz na schorzenia oskrzeli, gardła i tarczycy. Kwas i olej uzyskane z bursztynu wykorzystywane są też przez przemysł kosmetyczny, gdyż niszczą wolne rodniki i bakterie oraz mają właściwości dezynfekujące, a także łagodzące skutki oparzeń i ukąszeń owadów. Z tych względów producenci prześcigają się w oferowaniu wciąż nowych pomysłów na wykorzystanie bursztynu – na rynku można dostać wypełnione bursztynem materace, poduszki, maty dla zwierząt, wkładki do butów z bursztynowym miałem, wsporniki pod plecy i szyję dla kierowców, bursztynowe kadzidełka i wiele innych tego typu przedmiotów.
W czym możemy Ci pomóc?
  • zmiany zwyrodnieniowe,
  • rwa Kulszowa,
  • zespół bolesnego barku,
  • zespoły bólowe kręgosłupa,
  • przewlekłe zapalenia stawów, mięśni, ścięgien,
  • stany po złamaniach kości, stany pourazowe (po zdjęciu opatrunku gipsowego),
  • choroby reumatyczne,
  • stłuczenia, skręcenia,
  • stany pooperacyjne, blizny,
  • zespół bólowy ścięgna Achillesa,
  • wady wrodzone oraz zaburzenia rozwoju narządu ruchu,
  • wady postawy i stany wywołane przeciążeniem mięśni oraz stawów,
  • choroby przemiany materii,
  • choroby reumatoidalne stawów,
  • nerwobóle,
  • porażenia i niedowłady, kręcz szyi,
  • nadwaga.

Sprawdź nasze Vouchery!

Zobacz

PRZYGOTOWANIE DO MASAŻU.

Zabieg poprzedza konsultacja na temat ogólnego stanu zdrowia.

Podczas pierwszej wizyty należy poinformować o swoich wcześniejszych ewentualnych urazach czy też dolegliwościach, jeśli posiadamy zabieramy zdjęcia RTG, opis.

Masaż kręgosłupa nie jest zabiegiem wymagającym jakiegoś szczególnego przygotowania, ani skierowania lekarskiego.

Zapytamy o odczucia po poprzednich masażach (o ile takowe miały miejsce).

Masaż najczęściej wykonywany jest na leżąco, ale może także zostać przeprowadzony w pozycji siedzącej.

Wykonujemy terapię punktów spustowych, powięziowy.pomagamy w bólach migrenowych. Posiadamy doświadczenie w zespołach bolesnego barku i rwach kulszowych.